Dividendy Akcie Burza

Portfólio 2020 a dividendy

Po dlhom čase pridávam zmeny v portfóliu. Covid-19 ovplyvnilo životy všetkých ľudí. Pandémia spôsobila panický výpredaj v marci a apríli. Mne sa naskytla možnosť investovať ďalšiu časť úspor. Niektoré pozície som tento rok uzavrel, iné som zase pridal. Pribudli aj úplne nové firmy v oblasti kasín a hotelov, jedna technologická firma a dokonca aj výrobca vôni a príchutí do jedla.

Pripájam stránku na investorov, ktorí investujú podobným spôsobom ako ja. Je zaujímavé sledovať ich kroky a množstvo dividend, ktoré dostávajú. My Dividend Pipeline

Dividendy

Niektoré firmy tento rok znížili dividendu, napr. Shell a Suncor. V Shell držím väčšiu pozíciu a je citeľne vidieť zníženie dividendy a cena akcií sa tiež prepadla na – 40%.

Na druhej strane firma ako Target (TGT) a Hannon Armstrong (HASI), ktorý sa zameriava na investície do znižovania CO2 a obnoviteľnú energiu, sa mi firma dostala do plusu skoro 100% a pri Target – (supermarkety) až na 167% vďaka e-commerce, do ktorého Target veľa v posledných rokoch investoval.

Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Šťastie praje pripravením, ale v dnešnom svete plných prekvapení je ťažké sa vopred pripraviť. Dividenda za prvé 3 kvartáli mi urobila 1.353 EUR, a v porovnaní s minulým rokom bude obtiažne dosiahnuť tú istú úroveň aj napriek množstvu novo investovaných financií.

Hold Covid-19…

1 thought on “Portfólio 2020 a dividendy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlás sa aj ty na odber noviniek