O nás

Ahoj. Vitaj na mojej stránke.

Volám sa Peter, mám 32 33 rokov a žijem už 12 13 rokov v Škandinávii. Už 11 12 rokov je mojím hobby študovanie firemných stratégií a investovanie do akcií. Sám osobne investujem do akcií a moje portfólio tvorí niekoľko akcií firiem v celkovej sume presahujúcu 50 80 tisíc euro. Túto stránku som založil v roku 2019 s cieľom pomôcť každému, koho zaujíma svet financií a investovania. Nájdeš tu zaujímavé články, ktoré ti pomôžu pozmeniť spôsob uvažovania nad financiami z inej perspektívy. Nápady, nad ktorými si sa možno predtým nezamýšľal/a.

Mojím obľúbeným autorom je Michael Porter z Harvard Business University. Pomohol mi zmeniť spôsob uvažovania o finančnom svete. Ak chceš vedieť viac, môžeš si prečítať môj článok Konkurencia – Správny spôsob myslenia  alebo môj ďaľší článok Konkurencia a ziskovosť v rôznych odvetviach.

Pripájam aj rýchly link ak by mal niekto záujem si kúpiť knihu od Michaela Portera, tak je na Martinuse a je aj v češtine:

Moja stránka sa zaoberá 4 oblasťami:

  • Vzdelávanie – finančné vzdelávanie v oblastí investovania do akcií
  • Investovanie – Poodhaliť spôsob akým investujem
  • Stratégie – články, ktoré sa zaoberajú rôznymi investičnými stratégiami alebo konkrétnymi príkladmi firiem.
  • História firiem – zaujímavá história a vznik firiem, ktorá siaha až do rokov 1.800, materiály, ktoré sa nedajú len tak ľahko nájsť na internete a sú často hľadané v archívoch.
  • Infografiky

Na mojej stránke nenájdete odporúčania na nákup alebo predaj akcií.

Obsah stránky tvorím 2 spôsobmi:

  • Píšem svoje články,
  • Odkazujem na iné články, ktoré by ti mohli priniesť zaujímavé informácie alebo nápady.

Stránku Financie-trochu-inak.sk budem postupne rozširovať a dopĺňať, budem rád keď sa tu zastavíš znova.

Prihlás sa aj ty na odber noviniek