Čo robíš vo svojom voľnom čase?

Raz som niekde počul zaujímavú myšlienku, že je velmi dôležité čo robíme vo svojom voľnom čase.

Väčšina ľudí trávi svoj voľný čas pozeraním tv, zábavou, alebo inou činnosťou ktorá nám zabíja čas a neposúva nás ďalej. Keď skončíme školu a začne sa pracovný život, prestaneme sa ďalej vzdelávať. Naše dni trávime prácou a po práci oddychom či už s kamaratmi, športom alebo trávime čas s rodinou.

Na vzdelávanie nám neostáva čas. Možno si čas ani nechceme nájsť, veď sme sedeli v laviciach 20 rokov a konečne na nás žiadny učiteľ netlačí písomkami.

Ja som sa začal vzdelávať asi 1-2 roky po strednej škole, lebo som mal pocit že osprostievam.

Našťastie som si našiel záľubu, ktorá mi vydržala dodnes.

Ak vykonávame akúkoľvek pracovnú činnosť každý deň 8 hodín po dobu jedného roka, tak za rok venujeme tejto činnosti cez 2.000 hodín. Za 5 rokov nám to urobí 10.000 hodín. Veľmi pozoruhodné! Po takejto dlhej dobe sa už môžeme nazývať odborníkom v danej oblasti, kedže je to dostatočne dlhá doba, aby sme sa naučili celú problematiku dopodrobna.

Odborníkom na akýkoľvek odbor sa môže človek stať aj keď venuje konkrétnej činnosti len 1 hodinu denne. Za rok venuje 365 hodín a znásobí sa nám to vtedy, ak sa z tejto činnosti stane naše hobby, ktoré robíme srdcom!

Podstatou tohoto článku je ukázať, že čokoľvek, čo robíme dostatočne dlhý čas, postupne z nás spraví profesionála v danej oblasti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlás sa aj ty na odber noviniek